אימון עסקי לארגונים

אנחנו שומעים היום לא מעט על ייעוץ עסקי לסטארטאפים, ייעוץ עסקי לעורכי דין וכן אימון עסקי לעסקים קטנים בשלל תחומים – מתחומי הטיפול והחינוך ועד אימון עסקי עבור מנהלים ויזמים. אימון עסקי לארגונים – שכשמו מיועד עבור ארגונים, עשוי להביא לשיפור מהיר ולהעצים את כל ההתנהלות של העובדים בארגון.

מכיוון שארגונים מורכבים מהרבה עובדים לא ניתן להשיג שינוי משמעותי לבד ויש צורך לערב את כל האנשים שלוקחים חלק בארגון, כדי לעשות זאת יש צורך בשיפור המוטיבציה ותחושת המחויבות של האנשים שעובדים בארגון לצד מתן הסברים בנוגע לשינויים שיש לבצע וכיצד לבצע אותם. התרבות הניהולית של הארגון אם כך הינה בעלת השפעה ניכרת על ההצלחה או הכישלון של הארגון ולכן, על מנת לבצע שינוי יש לבחון את ההתנהלות של הארגון למשך זמן.

תרבות ניהולית – רגע, מה זה אומר?

תרבות ניהולית של ארגון היא בעצם האמונות והעמדות שגורמות לארגון להתנהל באופן בו הוא מתנהל בעולם העסקים. המאפיינים והעקרונות השונים שעומדים מאחורי האמונות והעמדות עשויים להיות ברורים אך לא תמיד הם בהירים לגמרי, לכן חשוב לבדוק את ההתנהלות של הארגון. לאחר בחינת ההתנהלות ניתן לבצע הערכות ולהביא לשינויים מהותיים, לפתור בעיות שונות שיכולות להיות קשורות להתנגדויות של גורמים שונים בארגון ולפרוץ חסמים. במקרים בהם מדובר על ארגון גדול מאוד יש צורך באימון שמתמקד בכמה רמות. במקרים מסוימים עולה צורך באימון מלווה של חלק מהארגון, למשל מחלקה מסוימת, כך שהיא תתנהל בצורה אחידה עם הארגון כולו. אימון עסקי "טאב" עשוי לאפשר את השינויים באווירה תומכת ומבינה ולסייע לארגון להצמיח כנפיים תוך זמן קצר.

מאמן עסקי – כיצד הוא יכול להוביל שינוי בתרבות הארגונית?

מאמן עסקי מקצועי ומיומן שליווה ארגונים רבים וסייע באיתור נקודות החולשה וחיזוקן, תוך כדי עריכת שינויים והבאת הארגון אל מטרותיו יוכל לקדם את הארגון במישורים רבים. בין היתר יתרום אימון עסקי לארגונים בשיפור המחויבות של העובדים והפיכתם למעורבים יותר בחברה ובפעולותיה השונות. כמו כן, יוכל האימון לסייע ביצירת סנכרון בין חטיבות שונות אשר פועלות באופן שונה זו מזו. במהלך האימון יהיה ניתן גם לטפל בסכסוכים בין צדדים שונים ולבנות אסטרטגיות יעילות לעבודה משותפת אשר מחזקת את החלקים השונים בארגון. מאמן עסקי מקצועי יוכל לסייע גם למנהל חדש בתפקיד להחזיר את החזון של הארגון ולערוך שינויים מייטיבים לאחר שהמנכ"ל שייסד את הארגון עזב. בנוסף יהיה ניתן לטפל במרכיבים החשובים עבור הארגון – שיפור הרווחיות והיעילות. 

מאמן מקצועי מנוסה ומיומן – חשיבות יחסי האנוש

מאמן עסקי מקצועי יהיה מומחה בביצוע שינויים בארגונים, כאשר לצד יכולתו לבנות אסטרטגיה יעילה ולהביא להתנהלות חכמה ומדויקת יותר הוא גם יהיה מומחה ביחסים בין אישיים ויצירת דיאמיקה קבוצתית. מאמן שכזה יוכל לעורר את היצירתיות בעסק ולגרום לעובדים לפתח את החשיבה ולמצוא פתרונות יצירתיים לבעיות שונות. המאמן ידע כיצד לעורר מוטיבציה בקרב העובדים ויוכל למדוד את התוצאות והשינויים שבוצעו. השינויים שיבוצעו בארגון ישפרו את התפוקה ויהפכו את העבודה ליעילה הרבה יותר מכפי שהיא הייתה, זאת משום שהעובדים יממשו את הפוטנציאל שלהם, יבטחו בארגון ויגדילו ראש. מעבר לכך, התקשורת בין העובדים והמחלקות תשתפר וגם שינוי זה יביא לייעול בעבודה והפיכת תהליכים מורכבים לפשוטים יותר. מאמן מוצלח יקפיד להנחות את המנהלים גם להביע את הערכתם כלפי העובדים שתורמים לארגון ויסביר להם עד כמה חשוב להראות לחברי הארגון שרואים את ההשקעה שלהם.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.