אימון עסקי שיווקי

אימון עסקי שיווקי

אימון עסקי שיווקי הינו תהליך שנחוץ לבעלי עסקים רבים. במהלך האימון שיכול להיות אימון עסקי לעסקים קטנים, בינוניים או גדולים, מסייע מאמן עסקי ללקוחותיו לנהל את העסק, בצורה זו יכול בעל העסק להבין טוב יותר מהו החזון העסקי שלו.

במהלך האימון מבין בעל העסק מהן המטרות שלו וכיצד הוא יכול להגיע אליהן על ידי הצבת יעדים הגיוניים. היום ניתן לראות בעלי עסקים רבים שנעזרים באימון עסקי, כך שהשירות ניתן לבעלי עסקים ממגוון תחומים, ישנו למשל ייעוץ עסקי לסטארטאפים, ייעוץ עסקי לעורכי דין, אימון עסקי לעסקים קטנים כמו למשל: מטפלים ויזמים ואנשי מקצוע מתחומים אחרים.

אבל מה קורה במהלך האימון העסקי?

במהלך האימון העסקי עובר העסק מהמצב הקיים אל המצב בו בעל העסק מעוניין להימצא. תפקידו של המאמן הוא להקשיב לרצונותיו של בעל העסק ולהעניק לו נקודת מבט חיצונית בנוגע לנושאים עסקיים ואישיים, לרבות הבנת החסמים שעלולים לפגוע ביכולתו של בעל העסק להשיג את מטרותיו. המאמן מסייע לבעל העסק להגיע לתובנות ולמצוא פתרונות כדי לעמוד ביעדים ובמטרות שהוא הציב לעצמו. במהלך העבודה וניסיונות ההתקדמות קל מאוד להתפזר ולשכוח מרכיבים חשובים, כמו למשל: הסיבות שהובילו לפתיחת העסק. כמו כן, טלטלות היום ועיסוק בבעיות שונות עשויים להקשות על חשיבה בהירה והתמקדות. אימון עסקי יעיל ומחושב יסייע לבעל העסק לראות את מצבו ולבנות אסטרטגיה יעילה, מאתגרת אך אפשרית לביצוע. אימון עסקי "טאב" יעניק לבעל העסק כלים שימושיים ויפתח בפניו אפשרויות רבות, כל זאת באווירה תומכת ומאפשרת התקדמות.

תיאום ציפיות עם המאמן העסקי ובניית אסטרטגיה

כבר בעת הפגישה הראשונה עם המאמן העסקי חשוב לערוך תיאום ציפיות, שכן תיאום הציפיות מסייע להגדיל את הסיכוי לכך  שהאימון יצליח. במהלך הפגישה הראשונה עשוי המאמן לשאול שאלות מהותיות ואלו עשויות לעורר בבעל העסק חוסר נוחות, שכן לא קל להתמודד עם שאלות גדולות כמו למשל: אילו שינויים היית רוצה לבצע בעסק? או מה הייתה הסיבה להקמת העסק? יתכן שבעלי עסקים מסוימים לא יחושו חוסר נוחות אך השאלות הללו ואחרות עשויות לעורר לחץ. חשוב להשיב על השאלות בצורה מפורטת ולחשוב היטב טרם מענה, שכן התשובות הללו סוללות את הדרך להמשך התהליך. מדובר במחקר הכרחי התורם לבעל העסק להבין את ערכיו, מטרותיו, אופיו של העסק והסיבות שמעכבות אותו מלהגשים את המטרות. 

שלבים באימון עסקי – שלבים ברורים והתאמת התהליך לכל עסק

למאמן עסקי מקצועי יהיו שלבים מסודרים שמטרתם לנתח את מצבו של העסק בהווה, לקבוע מטרות ולחשוב יחד על פתרונות מעשיים. באימון המסודר יהיו תהליכים קבועים, אך הם ישתנו בהתאם לסוג העסק ומטרותיו. יחד עם זאת כל תהליך יכלול ניתוח של הפעילות ומצבו של העסק בהווה, בצורה זו ניתן להבין היכן נמצאות הנקודות הרגישות ואיפה חשוב להשקיע יותר כדי לראות את התוצאות המבוקשות. בהמשך ילמד בעל העסק כיצד להשתמש בכלים יעילים ולקבל החלטות הנוגעות ליעדים שלו ולחזון של העסק. מאמן עסקי מוצלח יקבע תכנית עבודה מקצועית שתתאם לנתונים שהוא בדק והוא ימשיך ללוות את העסק על ידי קיום פגישות בתדירות הנחוצה. במהלך הפגישות יתבצעו שינויים נוספים והמאמן יקפיד לחדד נקודות חשובות כדי לסייע לבעל העסק להגיע אל מטרותיו בקצב המבוקש. 

אימון עסקי עשוי לסייע לכל עסק או ארגון שמתמודד עם מכשולים וחש שהוא תקוע ואינו מצליח להתקדם לעבר המטרות ולהתפתח בכיוונים הרצויים. קבלת סיוע ממאמן מקצועי ומנוסה, מחוייבות למטרות ועשייה עשויים להביא לשינויים המבוקשים.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.