אימון עסקי לעסקים קטנים

אימון עסקי לעסקים קטנים

מי צריך אימון עסקי או ייעוץ עסקי?

תחושה שמלווה בעלי עסקים רבים היא, שמשהו מונע מהם לממש את היעדים שלהם. הם מציבים לעצמם  מטרות אך נראה שהם עובדים קשה ומשקיעים הרבה מאמץ כשהתפוקה היא נמוכה, ההשקעה נראית גדולה מהתמורה. אם ישאלו אותם איפה נמצאת הבעיה, אולי יגידו  שאין להם מספיק זמן, אולי יאמרו שהבעיה היא ביעילות העובדים ואולי יאמרו שהם פשוט אובדי עצות. תחושה זו היא נפוצה ביותר בקרב בעלי עסקים ובעיקר בעסקים קטנים. הפתרון לבעיה זו היא יכול לבוא בצורת ייעוץ עסקי או אימון עסקי למנהלים בהתאם לצורך.

אימון עסקי או ייעוץ עסקי?

אז איך יודעים מה העסק צריך? את ההבדלים בין אימון לייעוץ תוכלו לראות בכתבה אימון עסקי או ייעוץ עסקי, אבל איך נדע מה מה צריך העסק? את הצורך של העסק אנו מגלים באמצעות אבחון שאותו אנו עורכים למנהל. יחד איתו, אנו מעלים שאלות שילמדו אותנו איפה נמצאות נקודות התורפה של העסק באופן כללי ובאילו מקומות הוא זקוק לחיזוק באופן אישי. האבחון הוא השלב החשוב ביותר על מנת לקבוע את הצורך של הלקוח. יועצים ומאמנים שאינם מנוסים, עלולים להתפתות ולהציע פתרונות מתוך ניסיונם האישי ומעולמם הפנימי, אך גם אם המסקנה שלהם נכונה ומדויקת במאת האחוזים וזו אכן הדרך הנכונה לפתרון הבעיה, אין לכך כל ערך כל עוד הפתרון אינו מוטמע בארגון והמנהל אינו יכול ליישם אותה. על מנת שהמנהל יוכל לעשות שינוי אמיתי, הוא חייב להבין את שורש הבעיה ומתוך הבנה זו, לחתור אל הפתרון. האבחון הוא אבן היסוד של אימון עסקי למנהלים ושל ייעוץ עסקי.

איך הופכים למאמנים עסקיים או ליועצים עסקיים?

יש לכם את היכולת לחולל שינוי בעולם העסקים? יש לכם את התחושה, שאם רק תהיה לכם ההזדמנות ללוות מנהלים, תוכלו להעניק להם את העזרה לה הם זקוקים בדרך להגשמת היעדים? יש לכם את היכולת להתבונן בארגון מבחוץ ולזהות את נקודות החולשה שאותן ניתן לשפר? רוצים לקבל את ההזדמנות להפוך למאמנים ויועצים ולהתחיל לעבוד בתחום? 

בכדי להתחיל לעסוק בתחום, אתם זקוקים להכשרה ספציפית, השכלה שאותה רוכשים בקורס מאמנים עסקיים וקורס ייעוץ עסקי. לימוד ייעוץ עסקי יעניק לכם את הכלים הדרושים, יחד עם בניית הביטחון העצמי הדרוש לכם לעבודה בתחום ובסיומו, תזכו בתעודה המסמיכה אתכם כיועצים עסקיים מן המניין. 

בנוסף ללימוד עצמו, תפגשו אנשים רבים העוסקים בתחום וכך תיצרו לעצמכם נטוורקינג, רשת קשרים חברתיים שהיא מבין הכלים החשובים ביותר בארסנל המאמנים והיועצים.

החלק המעשי

לאחר שרכשתם לכם את ההשכלה הנדרשת וברשותכם התעודה הפורמלית, אתם יכולים לצאת לדרך. מעבר ללימודים עצמם, הנכס החשוב ביותר עבור מאמנים ויועצים הוא הניסיון. צבירת ניסיון יכולה להתבצע באופנים שונים. אתם יכולים להצטרף למאמנים ויועצים הפועלים בתחום כמתמחים או להעניק שעות ייעוץ ואימון במחיר היכרות. אתם יכולים להתחיל בליווי מנהלים שאיתם יש לכם היכרות אישית או דרך מכרים אחרים. לא חשוב באיזו דרך תבחרו, הדבר החשוב ביותר הוא העבודה המעשית. אי אפשר להמעיט בחשיבות של עבודת נטוורקינג בהקשר זה. כאשר אתם בוחרים בקורס ייעוץ עסקי ובקורס אימון עסקי, קחו עובדה זו בחשבון וודאו, שמעבר ללימוד התוכן, תהיה לכם גישה לאנשים בעלי קשרים ואמינות בעולם העסקי.

לסיכום

היכולות האישיות שלכם, יחד עם לימודים מתאימים ויצירת הקשרים הנכונים יפתחו בפניכם את השער לקריירה מבטיחה בעולם העסקים יאפשר לכם לסייע לפיתוח מנהלים ואירגונים הזקוקים כל כך לליווי בדרכם אל צמיחה ופריחה עסקית!

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.