אימון עסקי

אימון עסקי

ניהול עסק הוא תחום שלעיתים יכול להיות בודד מאוד, בתור מנהלים אנחנו ממוקמים בפוזיציה הנמצאת בין הפטיש לסדן, בתווך בין העסק לבין העולם ולא ממש משנה אם העסק הוא קטן ומקומי או ענק וגלובלי.

ממש כמו בעולם הפיזיקלי שבו חלל ריק יוצר ואקום שהופך לכוח שואב עוצמתי, כך גם בעולם העסקי החלל שבו מצוי המנהל עלול לשאוב אנרגיה וכוחות מיותרים. 

בעולמנו, אין גבול למידע שאליו אנו יכולים להיחשף בלחיצת כפתור בכל תחום שרק נרצה, אין סוף של מאמרים וסרטונים המכילים רעיונות, טיפים וסיפורים אך הדבר היחיד שיכול למוסס את תחושת הבדידות בפוזיציה הניהולית הוא תחום האימון העסקי בשני אופנים, ליווי אנושי אישי וישיר יחד עם התאמה ספציפית לתחום ולענף.

מהו אימון עסקי?

מרבית האנשים מאמינים שהחשיבה מתרחשת בראשינו, אם אנו נתקלים בבעיה כלשהי אנו צריכים לבחון אותה בראשינו עד שנגיע לפתרון.

חוקרי נפש רבים במאה שנים האחרונות הגיעו למסקנה מרתקת לפיה תהליך החשיבה הינו תהליך המתבצע באמצעות דיבור. השינוי המחשבתי מתרחש קודם כל בעת שאנו שומעים את המילים יוצאות מפינו, לאחר מכן באמצעות האופן בו אנו מדמיינים שהמילים נשמעות על ידי אדם נוסף ולבסוף, כאשר אנו מקבלים חזרה נקודת מבט וצורת חשיבה אחרת ושונה.

אימון עסקי הוא ליווי אישי למנהל על ידי מנהל אחר בעל ניסיון הנותן היזון חוזר לרעיונות, מחשבות ואפשרויות פעולה. 

מאמנים עסקיים הם לרוב יזמים מנוסים ובעלי עסקים המחליטים להשתמש בכישרון שלהם ובנסיונם על מנת לעזור לבעלי עסקים אחרים להשיג את היעדים שאליהם הם שואפים.

הליווי האישי מייצר מרחב חדש שבו קבלת ההחלטות שוב אינה חלל ריק אלא מרחב חי ודינאמי שבו אפשר להתמודד עם אתגרי הניהול באופן משוחרר ומהנה.

כמו ספורטאי הרוצה לשפר את כישוריו, הדבר הטוב ביותר הוא למצוא מאמן מצוין.

אם הייתם יכולים לנסוע אחורה בזמן ולתת לעצמכם עצות בצמתים משמעותיים בחייכם הייתם עושים זאת?

מאמן עסקי טוב הוא במובן מסויים מפגש מהסוג הזה.

המאמן העסקי יעזור לנו להגדיר את המטרות שלנו, ללטש את החזון שלנו לעסק ולהציב שורה של אסטרטגיות שיעזרו לנו להשיג את כל היעדים הללו .

מאמן עסקי דומה מאוד לשותף מנוסה מאוד בצוות שלנו, הערך שהוא מציע לנו כבעלי עסק לא יסולא בפז.

לא משנה אם העסק שלנו בפריחה ושגשוג אות בתקופה של דשדוש, אימון עסקי נכון וטוב יקח אותנו אל השלב הבא ויקפיץ אותנו קדימה.

 

מה עושה מאמן עסקי?

מאמנים עסקיים משמשים גם כמאמנים וגם כמנטורים, מאמנים אותנו במיומנויות הדרושות לנו כדי להצליח בעסק ועוזרים לנו לברור את שפע המידע ולהופכו לידע.

בדומה לכל מאמן אחר, מאמנים עסקיים עובדים כדי לחדד את הכישרונות שלנו, לחדד את המטרות שלנו, להנחות את ההחלטות שלנו ולעשות כל דבר שהם יכולים כדי להבטיח שאנו והעסק שלנו מצליחים.

מאמנים עסקיים מתחילים בלמידת המותג שלנו, החל מהערך שהוא מציע ללקוחות היעד ועד לאתגרים שהוא מתמודד איתם.

לאחר שהמאמן העסקי שלנו למד כל מה שניתן מערכך המותג, הוא ירצו ללמוד ולהעמיק בכל הקשור לחזון שלנו עבור החברה ועל המטרות שיש לנו עבורה.

כשם שכל חברה היא ייחודית, החזון של כל בעל עסק ייחודי גם הוא ומאמן עסקי ירצה לדעת למשל אם אנו רוצים עסק המספק הכנסה ראויה למחייה לנו ולמשפחתינו או אולי להפוך אותו לתאגיד ענק.

בשלב הבא, מאמן עסקי יעבוד איתנו על הגדרת מטרות מועילות וניתנות להשגה עבור הצוות שלנו.

עמידה ביעדים אלה יסללו את הדרך אל הגשמת החזון.

לאחר שהגדרנו מספר יעדים, יסייע לנו המאמן העסקי לעמוד בהם באמצעות תכנון סט של אסטרטגיות ותוכניות פעולה ראליות שיאפשרו לנו להתמיד בהן למשך זמן עד להגשמת החזון.

לאורך כל התהליך הזה, מאמנים עסקיים משמשים מקור רב ערך למידע וייעוץ אישי.

ניהול עסק, קטן או גדול, יכול לעתים קרובות מדי להרגיש כמו גישוש בחושך בתקווה למצוא את מה שאנו מחפשים.

לפי אנלוגיה זו, מאמן עסקי משמש לנו כפנס באפילה.

במה מאמן עסקי יכול לעזור?

פעמים רבות בחיינו המקצועיים והאישיים כאחד אנו נתקלים באתגרים ובעיות אך פנייה לייעוץ וליווי ובטח ליווי מקצועי בתשלום עלול להיתפס כמיותר במקרה הטוב או במקרה הפחות טוב, להצביע על כישלון וחוסר יכולת.

האמת היא שההפך הוא הנכון, היכולת לשכור את שירותיו של מלווה מקצועי מעידה על פתיחות וגמישות מחשבתית והיא לחם חוקם של האנשים המצליחים ביותר.

כאשר אנו נזקקים לייעוץ משפטי כלשהו פנייה לעורך דין נראית טבעית וברור שלא נלך ונבזבז זמן יקר על לימודי משפטים.

בדיוק באותו אופן הפנייה לאימון עסקי תחסוך לנו זמן יקר ותייעל את עבודתינו ותהפוך את חווית הניהול למהנה ונעימה.

למרות שניהול עסק יכול להיות מאוד מתגמל, לעיתים הוא יכול להיות גם תובעני ומלחיץ מאוד, בטח אם אנו מנהלים אותו לבדנו.

עבודה לצד מאמן עסקי מפזרת את עומס הניהול ומקלה את הלחץ שעלול להצטבר לאורך זמן ולהפוך את הסביבה הניהולית לשלווה ונינוחה יותר.

 

מפתיע לגלות שבעלי עסקים ויזמים מהמפורסמים ומהמצליחים ביותר בעולם הסתמכו על מאמנים עסקיים בשלב זה או אחר שיסייעו להם לעמוד ביעדים שלהם.

אריק שמידט - לשעבר מנכ"ל גוגל - אמר בעבר כי העסקת מאמן עסקי היא ההחלטה המקצועית הטובה ביותר שקיבל אי פעם. הוא מודה שבתחילה נדרש למעט שכנוע, שכן כבר אז היה מנכ"ל מצליח של חברה שצומחת במהירות.

עם זאת, לאחר שכנוע של חבר מועצת המנהלים של גוגל, שמידט החליט לעבוד עם מאמן עסקי ונדהם מהתוצאות. בראיון למגזין Fortune, אמר שמידט, "כולם צריכים מאמן".

מנהלים ויזמים מפורסמים אחרים שנהנו מאימון עסקי כוללים את ביל גייטס, סטיב ג'ובס ואינספור אחרים.

די לומר שאימון עסקי הוא משאב שכמה מהיזמים המצליחים בעולם נעזרים בו עד היום.

אירגון TAB הוקם ב1990 והיום היא הארגון הגדול והמוביל בעולם לאימון עיסקי (Executive Coaching) ולהנחיית מועצות עסקיות (Peer Advisory boards).  האירגון מסייע לבעלי עסקים ומנהיגים להצליח ולהשיג הגשמה אישית. אנו עושים זאת באמצעות שיתוף תובנות מעמית לעמית, פגישות עם מאמנים מוסמכים ושימוש בכלים ומשאבים קנייניים המחברים את בעלי העסקים לאלפי חבריהם ברחבי העולם. אירגון TAB מספק ייעוץ בעולם האמיתי שמבטיח תוצאות מוחשיות. TAB Israel היא קהילה תוססת הגדלה במהירות של בעלי חברות ובכירים במגוון עסקים גדול.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.