מנטורינג עסקי

מנטורינג עסקי

מנטורינג עסקי מתייחס למערכת היחסים בין איש עסקים מנוסה (המנטור) לבין בעל עסק או עובד (החניך). 

ניתן להשתמש בו בכל שלבי מחזור החיים העסקי, וכן הוא מציע מגוון יתרונות הן למנטורים והן לחניכים.

כבעל עסק, ניתן לבחור לקבל מנטור עבור עצמך או בשביל הצוות שלך. באמצעות מנטורינג ניתן לפתח את כישוריך העסקיים, מה שיכול לסייע עבורך להגיע להצלחה מוקדם יותר ממה שציפית.

מנטורינג יכול לבוא לידי ביטוי גם באופן שאינו רשמי, עם חברים, משפחה או קשרים עסקיים, ונועד לספק תמיכה וייעוץ בעת הצורך. 

מדריך זה מספק סקירה כללית של תוכניות מנטורינג, וכיצד ניתן להיות מעורב כמנטור וכחניך.

היתרונות של מנטורינג לעסק שלך

מנטורינג מציע הזדמנויות להתפתחות אישית וכן מגוון רחב של הטבות נוספות הן למנטורים והן לחניכים.

מנטורינג יכול לעזור משמעותית לפיתוח העסק באמצעות שיפור תכנון, ביצועים ופרודוקטיביות. 

בעזרת מנטורינג עסקי ניתן להרחיב את הרשתות העסקיות שלך, מה שיביא לזיהוי הזדמנויות חדשות, רעיונות ופתרונות חדשניים עבור העסק שלך.

הטבות לחניכים

 • בתור חניכים, תוכלו להפיק תועלת רבה משירותיו של מנטור עסקי, בעיקר אלו המנסים להקים עסק חדש, או לחפש כיוון חדש במטרה להצמיח עסק קיים. 
 • המנטור יכול לסייע במתן עצות, תמיכה והכוונה, אשר יכולים לעזור דרמטית בשיפור כישורי פתרון הבעיות העסקיות, ביחד עם פיתוח כישורי הובלה ומנהיגות.
 • כחניך/ה תוכל/י לחלוק רעיונות ובעיות עם המנטור שלך, והוא מצידו ישמש עבורך מעין "לוח תהודה" לסיוע בקבלת ההחלטות ביתר ביטחון.

הטבות למנטורים

במידה והנך בעל/ת עסק ולרשותך ניסיון עסקי קיים, מומלץ לשקול לקחת מנטור עסקי. לשיפור מקסימלי של  מיומנויות התקשורת והמנהיגות – לדוגמא, הדרכת צוות על פי יישום עקרונות המנטורינג, תשפר את שביעות הרצון שלהם בעבודה, ותתרום לשימורו לטווח הרחוק.

כיצד להפוך למנטור עסקי? 

במידה וברשותך ידע וניסיון עסקי, כדאי לשקול להיות מנטור עבור הצוות שלך או עבור צוות בעסק אחר. 

בתור מנטורים, תצטרכו:

 • להיות בעלי כישורי תקשורת והקשבה, מתוך שאיפה להוות מודל לחיקוי, וכן בכלי כישורי ייעוץ וביקורת.
 • לאפשר לחניך להניע את הקשר, ליזום פגישות ולקבוע את סדר היום.
 • לסייע לחניך בפיתוח מיומנויות ארגוניות חשובות.
 • תמכו ואתגרו את החניך שלכם, תנו לו משוב הוגן ושקול על הביצועים שלו.
 • עזרו לפתח את כישורי פתרון הבעיות של החניך שלכם, ולשפר את ביטחונו העצמי על ידי כך שתאפשרו לו לקבל החלטות בעצמו.

במידה והנך מעוניין/ת להיות מנטור/ית, כדאי לשקול להצטרף לתוכנית ההדרכה הרשמית לאימון עסקי.

מנטורינג לעסק

להיות מנטור עסקי זו דרך מתגמלת לחלוק את המומחיות, הידע והניסיון שלך, במטרה לעזור לבעלי העסקים להשיג הצלחה עסקית.

מנטורינג עבור אחרים יכול להביא איתו יתרונות נוספים, כולל שיפור כישורי התקשורת והמנהיגות, שיתוף רעיונות והרחבת הרשתות העסקיות שלך.

כדי להתחיל להנחות את/ה יכול/ה להצטרף לתוכנית מנטורינג (חונכות) רשמית, קורס קואצינג עסקי  או להדריך באופן לא פורמלי חברים, מכרים או עמיתים לעסקים.

הגברת הביטחון העצמי והאמונה העצמית באמצעות ייעוץ, אימון ומנטורינג

חלק מהמנהלים מדווחים שאינם בטוחים בעצמם ועשויים להיות לא בטוחים כיצד לפעול בעת קבלת החלטה עסקית. קבלת ייעוץ מנטורינג היא אחת הדרכים להתגבר על אי הוודאות, ויכולה לעזור להניע עסק חדש או להצמיח עסק מבוסס.

ביטחון עצמי נמוך משפיע גם על חלק מבעלי העסקים. חוסר ביטחון להקים ולהצמיח את העסק שבבעלותך, עלול לעכב אותך ביזמות וחדשנות, ולעיתים אף לגרום לאקזיט לא בשל.

התנהגויות הקשורות לחוסר ביטחון עצמי עשויות לכלול:

 • הטלת ספק ביכולת להשיג מטרות
 • הטלת ספק ביכולת להצליח
 • רצון להיות בטוחים רק ב-100% לפני שמתקדמים
 • השוואה עצמית בצורה לא חיובית מול אחרים.

עצות למנטור העסקי המתחיל

 • בתפקיד המנטור, תוכלו לעזור לחניכים שלכם לזהות בעיות ביטחון עצמי ולעודד אותם לערער על אמונות שמובילות לספק עצמי. זה ישפיע לטובה על הלך הרוח ושיפור הביטחון העצמי שלהם.
 • מנטורינג יכול גם לעזור לחניך שלכם בזיהוי אמונות המעכבות אותו, לתת לו הזדמנות להשמיע את חששותיו ולשקול את ההשפעות שיש לחששות אלו על עבודתו.
 • על ידי מתן עצות טובות והפגנת אמון ביכולותיו של החניך, ניתן לעזור לו לקבל את המידע המדויק ולפתח את הלך הרוח הנכון במטרה להצליח.

בTAB אנו עובדים עם מנהלים בכירים ועוזרים להם לאבחן סוגיות ואתגרים ולפתור אותן. שילוב של מנטורינג, קואצ'ינג וייעוץ עסקי מסייע בקביעת עדיפויות, יעדים, מטרות ארוכות טווח ובבניית תוכניות יישומיות. במועצות העסקיות (Peer Advisory Boards) מתאפשר לחברי המועצה ייעוץ שוטף עם מומחים כמוהם. 

ארגון TAB הוקם ב1990 והיום היא הארגון הגדול והמוביל בעולם לאימון עסקי (Executive Coaching) ולהנחיית מועצות עסקיות (Peer Advisory boards)  הארגון מסייע לבעלי עסקים ומנהיגים להצליח ולהשיג הגשמה אישית. אנו עושים זאת באמצעות שיתוף תובנות מעמית לעמית, פגישות עם מנטורים ומאמנים עסקיים מוסמכים ושימוש בכלים ומשאבים קנייניים המחברים את בעלי העסקים לאלפי חבריהם ברחבי העולם. TAB Israel היא קהילה תוססת הגדלה במהירות של בעלי חברות ובכירים במגוון עסקים גדול.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.