במקום לנהל, התחילו לאמן את העובדים שלכם!

אם עבדתם עם מאמן עסקי טוב, אתם יודעים עד כמה התהליך יכול לשנות את ההנהלות שלכם.

גם העובדים שלכם יכולים להפיק ערך מהתנסות כזו. בסיוע קואצינג הם יתפתחו, יהיו יותר מעורבים ומאושרים. החברה תהיה מקום עבודה יותר מספק עבורם.

אתם לא צריך לשכור מאמן עסקי עבור כל אחד מהעובדים בארגון שלכם. חלק מהעבודה שאתם והמנהלים שלכם עושים יכולה להיות הקואצינג שלהם.

אם ראיתם את עצמכם רק כמנהלים, אתם מפסידים הזדמנות גדולה. עכשיו יותר מתמיד - כשעובדים מחליפים מקום עבודה בקצב מהיר וכשכולם נרתעים מאי הוודאות בעולם העסקי - עליכם לפתח ולשמר את מעורבות העובדים ונאמנותם. הדרך הראשית לעשות זו היא אימון עסקי (Executive Coaching).

ההבדל בין אימון עסקי לניהול

כשאתם מנהלים אתם מודיעים לעובדים שלכם כאשר הם עשו טעות. אתם אומרים להם באילו מדדים הם ימדדו, אתם מברכים אותם כשיש להם הצלחות.

כשאתם מנהלים אתם מנחים את הצוות ואומרים לו מה צריך לעשות בכדי לעמוד ביעדים ארגוניים מסוימים.

אימון הוא יותר כמו שותפות בינכם לבין חברי הצוות, שבה אתם עוזרים להם להגדיר את המטרות שלהם וליצור תוכנית כיצד להגיע לשם. זהו תהליך שמטרתו לשפר ביצועים ומתמקד ב'כאן ועכשיו' ולא בעבר הרחוק או בעתיד.

מנהל מתמקד בהשגת תוצאות ובהגבלת כשלים וטעויות. המאמן שם לב יותר לצמיחה ולמאמץ. בשתי הגישות שואפים ליצור מעורבות בקרב העובדים אך מנהל מנסה לשלוט בפעולות העובדים, ומאמן מסמיך את העובדים לבצע את הפעולות.

מנהלים פותרים בעיות, בודקים ומאשרים ואילו מאמנים עוזרים לאחרים לפתור את הבעיות שלהם ומציעים שיתוף פעולה.

למה כדאי לאמן את העובדים שלכם?

אתם בונים קבוצה טובה יותר באמצעות אימון. בנוסף אתם יוצרים עובדים מוסמכים ובטוחים שיכולים לנקוט בפעולות אפקטיבית בעצמם.

בסופו של דבר, אולי אפילו לא תצטרכו לנהל יותר. יהיו לכם את האנשים הנכונים במושבים הנכונים ומכונה משומנת היטב. לא תצטרכו להגיד להם איך לעשות את העבודה או לוודא שהם עושים אותה. כולם מחוייבים ועושים את עבודתם בביטחון. הם יעבדו טוב ביחד כי אימנתם אותם כך.

זה חלום? -לאו דווקא. אתם יכולים לבנות את קבוצת הכדורגל שבה המאמן עם פנים אדומות בצד וצורח על השחקנים. או שאתם בונים את הקבוצה שכל כך מסונכרנת, משחקת באופן עוצמתי, והמאמן עומד ברוגע בצד בדרך לניצחון. התמקדות האימון בין אם אתם שוכרים מאמנים עסקיים מקצועיים או מאמנים את העובדים שלכם בעצמכם, המיקוד של האימון הוא זהה. מדובר בהגדרת מטרות ועבודה להשגת המטרות הללו, עם פרספקטיבה מבחוץ פנימה עבור המתאמן.

אימון הוא שיתוף פעולה עם העובד כדי לזהות, למקד ולתכנן שיפור ביצועים. זה בונה גם יכולות וגם ביטחון עצמי.העובדים עשויים להיות מרוכזים בפיתוח מיומנות ממשית. או שהם יזדקקו לתמיכה באחת מהמיומנויות ה"רכות" - הקשבה טובה, התמודדות עם דחייה או שיפור הקשר עם העמיתים.אמון הוא הבסיס למערכת היחסים של האימון העסקי. בלעדיו, מאמן לא יכול להתקדם.לפתח אמון זה עשוי להיות קל אם אתם מנהיגים אמפתיים ואכפתיים באופן טבעי.

אם זה לא הסגנון שלכם, תהיה תקופת מעבר שבה אתם והעובדים תבנו את האמון הזה. איך תעשו את זה? היו ישרים ואותנטיים, היו זהירים במילותיכם, שימרו על דיסקרטיות ואל תשתפו את נושאי האימון עם עמיתים אחרים. במיוחד אל תשתמשו במידע שהם משתפים נגדם. הראו להם שאתם מעוניינים להשקיע בשגשוגם המקצועי ושהצלחתם היא גם ההצלחה שלכם. חשוב לבנות יחסי עובד מעביד שבהם אין חולשה עקב פחד.

לימוד אימון עסקי

מנהלים רבים יגלו שהם כבר עסקו באימון עסקי ללא שהיו מודעים לכך. לעומת זאת למנהיגים אחרים הכניסה לעולם זה תהיה קשה. מנהל מקובל רגיל לתת הוראות לעובדים, לעומת זאת בפגישות אימון מאמן עסקי טוב ישקיע 80% מזמנו בהקשבה ורק 20% בדיבור. שיחות האימון הללו אינן זהות לעדכוני סטטוס על פרויקטים. הם צריכות להיות נפרדות לחלוטין. כשאתם במצב אימון, אתם לא במצב ניהול. כמאמן עסקי וותיק אני יודע כמה האימון נחוץ וכיצד התהליך עובד ומצליח.

ראיתי את התוצאות אצל הלקוחות שלי, וראיתי את ההתקדמות בצוותים שלהם. זו היא הפעילות החשובה ביותר עבור מנהיגים יעילים כי זה עוזר לסנכרן את המטרות של הפרט עם יעדי הארגון. זה משפר את הפרודוקטיביות, שלא לדבר על מעורבות ושימור עובדים. זה מעודד עובדים לפתח רוח יזמות משלהם, מה שמגביר את שביעות הרצון בעבודה וגם את החדשנות בתוך החברה.  אני ממליץ לכל מנהל להשתתף קורס לאימון עסקי. בקורס האימון העסקי של TAB ישראל TAB Israel Coaching Academy למשל, אנו מציעים תוכנית למנהלים ובעלי עסקים שרוצים לשדרג יכולות ניהול, הובלה וקידום העסק ומעוניינים להוביל תהליך בו החוכמה הקולקטיבית מציעה נקודות מבט, תובנות ורעיונות להנעת החברות לשלב הבא תוך כדי מימוש חזונם האישי.

נכתב ע"י אריק הרץ, מייסד TAB Israel.אריק הרץ הוא מאמן עסקי וותיק והוא עוזר לבעלי חברות ומנהלים בכירים להצמיח את החברות, להגדיל רווחים, לשפר את חייהם ולהגשים את חזונם האישי.  אריק עובד עם מנהלים בכירים ותוך שימוש בניסיונו העשיר, הוא עוזר להם לאבחן סוגיות ואתגרים ולפתור אותן. הוא מסייע בקביעת עדיפויות, יעדים, מטרות ארוכות טווח ובבניית תוכניות יישומיות.אריק מנחה מועצות עמיתים של מנהלים (Peer Advisory Boards) ומאפשר לחברי הבורד ייעוץ שוטף עם מומחים כמוהם. נכתב בהשראה של חומרי  TAB- ארגון TAB הוקם ב1990 והיום היא הארגון הגדול והמוביל בעולם לאימון עסקי (Executive Coaching) ולהנחיית מועצות עסקיות (Peer Advisory boards)  הארגון מסייע לבעלי עסקים ומנהיגים להצליח ולהשיג הגשמה אישית. אנו עושים זאת באמצעות שיתוף תובנות מעמית לעמית, פגישות עם מאמנים עסקיים מוסמכים ושימוש בכלים ומשאבים קנייניים המחברים את בעלי העסקים לאלפי חבריהם ברחבי העולם. TAB Israel היא קהילה תוססת הגדלה במהירות של בעלי חברות ובכירים במגוון עסקים גדול.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.